Redakcja

Redakcja

Najlepsze narzędzia wspierające edukację dla nauczycieli i uczniów

Nowoczesna edukacja wymaga od nauczycieli zaangażowania oraz analizy aktualnych trendów i śledzenia nowych rozwiązań. W końcu by edukować innych, samemu również trzeba dbać o rozwijanie swoich umiejętności. W tym celu warto znać narzędzia, które pomogą w edukacji na wielu płaszczyznach.

Najlepsze narzędzia wspierające edukację dla nauczycieli i uczniów

Najlepsze narzędzia wspierające edukację – Ranking 2023

Narzędzia wspierające edukację to technologie, które umożliwiają uczniom i nauczycielom tworzenie, udostępnianie i współdzielenie wszelakich projektów w celu wsparcia procesu nauczania i uczenia się. Narzędzia te obejmują oprogramowanie, platformy i strony internetowe, takie jak: aplikacje e-learningowe, gry edukacyjne, platformy społecznościowe, narzędzia do tworzenia treści, narzędzia do tworzenia raportów i wizualizacji danych, narzędzia do tworzenia aplikacji i usług. Poniżej nasza lista najpopularniejszych narzędzi edukacyjnych wykorzystywanych zarówno przez nauczycieli, jak i uczniów.

 

Google Drive logo

1. Dysk Google

Czy aplikacja jest darmowa? Tak, ale z pewnymi ograniczeniami.
Zestaw narzędzi od giganta technologicznego z Mountain View, które są dostępne po założeniu konta na platformie Gmail. Google Drive umożliwia użytkownikom tworzenie, przechowywanie i udostępnianie plików w chmurze. Po darmowej rejestracji zyskamy dostęp m.in. do arkusza kalkulacyjnego, edytora dokumentów oraz innych przydatnych narzędzi, które bez wątpienia przydadzą się w każdej szkole.

 

learningapps.org logo

2. Lerning Apps

Czy aplikacja jest darmowa? Tak.
Platforma oferująca możliwość przygotowania wszelkiej maści prezentacji, quizów, gier czy całych scenariuszów lekcyjnych, a następnie dzielenie się nimi z innymi uczniami lub nauczycielami. Można również przeglądać prace innych użytkowników. Platforma Learningapps.org jest darmowa i dostępna po polsku.

 

Padlet logo

3. Padlet

Czy aplikacja jest darmowa? Tak, ale z pewnymi ograniczeniami.
Padlet to internetowa aplikacja do tworzenia wirtualnych tablic, która pozwala użytkownikom tworzyć i udostępniać projekty zawierające tekst, zdjęcia, filmy i linki. Padlet wykorzystuje łatwy w użyciu interfejs i jest dostępny w wielu językach, co ułatwia tworzenie i udostępnianie tablic.

 

Pixton logo

4. Pixton

Czy aplikacja jest darmowa? Tak, ale tylko w wersji testowej przez 7 dni.
Pixton to jeden z najpopularniejszych kreatorów komiksów online. Użytkownicy mogą tworzyć swoje własne sceny za pomocą gotowych ilustracji i innych narzędzi, ponadto platforma zapewnia dostęp do biblioteki zawierającej ponad 4000 ilustracji. Każdy wstawiony element możemy następnie do woli modyfikować.

 

Canva logo

5. Canva

Czy aplikacja jest darmowa? Tak, ale z pewnymi ograniczeniami.
Canva to prosta i intuicyjna platforma do tworzenia grafik i projektów online. Umożliwia użytkownikom tworzenie profesjonalnych projektów za pomocą łatwych w użyciu narzędzi do edycji. Platforma umożliwia tworzenie praktycznie dowolnych kreacji graficznych, takich jak plakaty, ulotki, banery reklamowe, wizytówki, prezentacje, loga i wiele innych.

 

Prezi logo

6. Prezi

Czy aplikacja jest darmowa? Tak, ale z pewnymi ograniczeniami.
Prezi to narzędzie do tworzenia interaktywnych prezentacji online. Zawiera szereg funkcji, takich jak: wizualizacje, animacje, mapy myśli i wiele innych. Prezi wyróżnia się dzięki swojej wizualnej i interaktywnej formule. Umożliwia tworzenie dynamicznych prezentacji, które są łatwe do przeglądania.

 

Quizziz logo

7. Quizizz

Czy aplikacja jest darmowa? Tak, ale z pewnymi ograniczeniami.
Quizizz to narzędzie internetowe do tworzenia i udostępniania quizów online. Umożliwia przygotowanie wielu różnych projektów, a także rozsyłanie ich innym użytkownikom. Quizizz jest łatwy w użyciu i jest idealnym narzędziem do nauki i zabawy, a ponadto jest dostępny za darmo w wersji podstawowej.

 

Kahoot logo

8. Kahoot

Czy aplikacja jest darmowa? Tak, ale z pewnymi ograniczeniami.
Kahoot to interaktywna platforma edukacyjna, która pozwala nauczycielom oraz uczniom tworzyć i dzielić się interaktywnymi quizami, które mogą być wykorzystywane m.in. do nauki i testowania wiedzy. Platforma umożliwia tworzenie projektów, które mogą być dostępne z dowolnego miejsca czy urządzenia.

 

Asana logo

9. Asana

Czy aplikacja jest darmowa? Tak, ale z pewnymi ograniczeniami.
Asana to narzędzie do zarządzania projektami, które pozwala na komunikację oraz planowanie działań. Zostało stworzone, aby pomóc zespołom w koordynacji i wdrażaniu projektów w wygodny sposób. Asana posiada wiele funkcji, w tym zarządzanie zadaniami, tworzenie harmonogramu, a także śledzenie postępów.

 

Asana logo

10. Miro

Czy aplikacja jest darmowa? Tak, w podstawowej wersji.
Miro to zaawansowane narzędzie do tworzenia i współpracy w ramach wirtualnych tablic. Jest to wieloplatformowa aplikacja stworzona z myślą o współpracy, która umożliwia: tworzenie i edytowanie treści, komunikowanie się, udostępnianie dokumentów, tworzenie prezentacji. Miro zapewnia użytkownikom wszechstronną platformę, która może być wykorzystywana do wielu celów.

Udostępnij
Redakcja

Redakcja

Materiał przygotowany przez redakcję serwisu WarsztaTIK.edu.pl

Ostatnie wpisy