Szukaj
Close this search box.
Picture of Redakcja

Redakcja

Kreator komiksów Pixton – jak go wykorzystać w szkole?

Wykorzystanie komiksów w edukacji nie jest niczym nowym, a temat ten jest przerabiany przez nauczycieli już od dłuższego czasu. W końcu każda forma zaangażowania uczniów i pobudzenia ich kreatywności jest warta starań. Przyjrzyjmy się zatem popularnej aplikacji, dzięki której stworzymy wirtualne komiksy online.

Pixton strona główna
Pixton – Strona główna

Komiksy online z aplikacją Pixton

Pixton to jedna z najpopularniejszych aplikacji do tworzenia komiksów online. Dzięki rozbudowanemu kreatorowi, mamy możliwość tworzenia w zasadzie dowolnych komiksowych scen. Program oferuje również szereg opcji na dostosowanie postaci oraz innych elementów otoczenia. Możemy również skorzystać z wbudowanej biblioteki graficznej, w której znajdziemy gotowe tła i postacie. Każdy wstawiony element możemy następnie modyfikować, np. poprzez zmiany ułożenia postaci, ich mimiki twarzy, rodzaju i kolory włosów, czy dodając dodatkowe efekty.

Platforma Pixton dostępna jest pod adresem: pixton.com.

Pixton logo

Pixton – rejestracja i logowania

Aplikacja jest dostępna w darmowej wersji testowej, którą możemy używać bez dodatkowych opłat przez 7 dni. Natomiast po tym okresie wymagane jest już płatne konto. Miesięczne opłaty w zależności od wybranego planu, wahają się w przedziale od 9,99 USD do 59 USD miesięcznie. Poniżej prezentujemy materiał wideo, który przybliży nieco funkcje wirtualnego kreatora komiksów.

Tworzymy swój pierwszy komiks

Po zalogowaniu się do aplikacji możemy przejść do tworzenia naszego pierwszego komiksu. Sam interfejs jest bardzo czytelny i intuicyjny w obsłudze. W celu utworzenia nowego projektu klikamy na przycisk CREATE NOW, umieszczony po lewej stronie ekranu. Możemy również sprawdzić, jak wyglądają przykładowe projekty komiksów – by to zrobić wystarczy kliknąć na przycisk BROWSE NOW, który znajduje się po prawej stronie.

Pixton - Tworzenie nowego komiksu
Pixton – Tworzenie nowego komiksu

Szczegóły na poniższym materiale wideo.

Pixton – Jak wykorzystać komiksy w edukacji?

Czy platforma do tworzenia komiksów online może się przydać w edukacji? Oczywiście, że tak! Dzięki Pixtonowi możecie urozmaicić swoje zajęcia lekcyjne i zaangażować uczniów jak nigdy wcześniej. Oto kilka pomysłów na zadania dla Waszych podopiecznych:

  1. Stworzenie historyjki obrazkowej związanej z jakimś ważnym wydarzeniem lub wyjaśniającej jakieś trudne pojęcie czy teorię.
  2. Komiks z wykorzystaniem postaci historycznych lub ważnych osób, przedstawienie ich biografii w formie historii obrazkowej.
  3. Tworzenie komiksowych zagadek logicznych, czy postaci z różnymi osobowościami.
  4. Prezentowanie zainteresowań uczniów w formie obrazkowej.
  5. Propagowanie zdrowego stylu życia oraz odpowiednich postaw.
  6. Opisanie problemów trapiących uczniów, czy ważnych dla nich wydarzeń.

Liste przykładowych komiksów przygotowanych na platformie Pixton znajdziecie tutaj.

Czy Pixton dostępny jest po polsku?

Niestety nie, aplikacja Pixton jest w tej chwili dostępna jedynie w języku angielskim, francuskim i hiszpańskim. Można natomiast skorzystać z automatycznego tłumaczenia stron internetowych, które dostępne jest np. w przeglądarkach Google Chrome oraz Mozilla Firefox.

Udostępnij
Picture of Redakcja

Redakcja

Materiał przygotowany przez redakcję serwisu WarsztaTIK.edu.pl

Ostatnie wpisy