Redakcja

Redakcja

MobiDziennik – jak działa dziennik elektroniczny?

MobiDziennik to platforma internetowa, która umożliwia rodzicom i uczniom łatwy dostęp do informacji na temat wyników, planu lekcji i wydarzeń w szkole. Pozwala także monitorować postępy w nauce oraz daje szereg innych możliwości. Sam dziennik elektroniczny jest z nami już ponad 10 lat, a pierwsza wersja aplikacji została udostępniona do wybranych placówek w 2009 roku.

MobiDziennik - Pobierz aplikację
MobiDziennik – Pobierz aplikację na urządzenia mobilne

Jak działa mobiDziennik?

MobiDziennik to aplikacja, która umożliwia rodzicom śledzenie postępów w nauce ich dziecka oraz komunikację z nauczycielami i innymi rodzicami. Aplikacja pozwala na wgląd w oceny, zadania domowe i ogłoszenia szkolne. Umożliwia także rodzicom wysyłanie wiadomości do innych użytkowników platformy oraz udział w internetowych zebraniach szkolnych. W aplikacji można również przeglądać plan lekcji i terminarz wydarzeń szkolnych. Ogólnie rzecz biorąc, mobiDziennik to narzędzie, które ułatwia rodzicom i nauczycielom ocenę postępów dziecka w nauce oraz umożliwia im lepszą komunikację.

Platforma jest dostępna pod adresem mobidziennik.pl.
Powstała również aplikacja mobilna dla systemu Android oraz iOS.

mobidziennik logo

Co trzeba mieć żeby korzystać z mobiDziennika?

Aby korzystać z aplikacji mobiDziennik, należy posiadać komputer lub smartfon (z systemem operacyjnym Android lub iOS) oraz dostęp do internetu. Oczywiście należy również posiadać konto w samej aplikacji. Można je założyć po otrzymaniu odpowiedniego zaproszenia, które jest najczęściej generowane przez osobę ze szkoły, w której uczy się nasze dziecko. Po założeniu konta i przypisaniu do odpowiedniej klasy lub grupy, można korzystać z wszystkich funkcji aplikacji mobiDziennik.

MobiDziennik - Aplikacja mobilna
MobiDziennik – Aplikacja mobilna

Jak zalogować się do aplikacji mobilnej mobiDziennik?

Aby zalogować się do aplikacji mobiDziennik, należy najpierw pobrać ją ze sklepu z aplikacjami dla swojego telefonu (np. Google Play dla telefonów z systemem Android lub App Store dla telefonów z systemem iOS). Po pobraniu aplikacji należy ją uruchomić i wpisać swój adres e-mail oraz hasło. Po zalogowaniu należy jeszcze zweryfikować, czy jesteśmy przypisani do odpowiedniej klasy lub grupy, ponieważ dopiero wtedy będziemy mogli korzystać z wszystkich funkcji aplikacji.

Czy mobiDziennik można zhakować?

Niestety, tak jak każda aplikacja lub strona internetowa, także aplikacja mobiDziennik może zostać zhakowana przez osoby o nieodpowiednich intencjach. Dlatego ważne jest, aby zawsze zabezpieczać swoje konto odpowiednim hasłem i regularnie go zmieniać, a także chronić swoje dane osobowe i nie udostępniać ich osobom trzecim. Aby zwiększyć bezpieczeństwo swojego konta, warto również skorzystać z dodatkowych opcji zabezpieczeń, takich jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe lub weryfikacja przy użyciu kodu wysyłanego na numer telefonu. W ten sposób zmniejszymy ryzyko zhakowania konta i zapewnimy sobie i swojemu dziecku większe bezpieczeństwo.

Czy dziennik elektroniczny jest prosty w używaniu?

Aplikacja mobiDziennik jest stosunkowo prosta w użytkowaniu i została zaprojektowana w taki sposób, aby była intuicyjna dla użytkowników. W końcu korzystają z niej zarówno nauczyciele, jak i rodzice i uczniowie. Posiada przyjazny interfejs oraz wygodny zestaw funkcji, które umożliwiają szybkie i łatwe znalezienie intersującej nas opcji. Oczywiście, jak w przypadku każdej aplikacji, użytkownik musi poświęcić trochę czasu, aby zapoznać się z jej wszystkimi możliwościami.

Udostępnij
Redakcja

Redakcja

Materiał przygotowany przez redakcję serwisu WarsztaTIK.edu.pl

Ostatnie wpisy

akwarium dla dziecka

Jak założyć akwarium dla dziecka?

Chyba nie ma dziecka, które nie przechodziły by przez tę fazę… “Mamo, tato, jak chcę jakieś zwierzątko!”. To naturalna kolej