Szukaj
Close this search box.
Picture of Redakcja

Redakcja

Mały alergik – 4 akcesoria wspierające zdrowie maluszka przy alergii

Alergia może dotyczyć osób w każdym wieku, w tym także najmłodszych dzieci. Reakcje alergiczne u niemowląt martwią młodych rodziców, którzy starają się zadbać o każdy aspekt istotny pod kątem zdrowia malucha. Jeśli Twoje dziecko jest alergikiem, zaopatrz się w kilka przydatnych hipoalergicznych akcesoriów, które ułatwią Ci dbanie o jego dobre samopoczucie.

Bawełniana pościel z hipoalergicznym wypełnieniem

Przy dziecku z alergią musisz zwrócić szczególną uwagę na dobierane tekstylia, w tym pościel, w której maluch spędza sporo czasu. Najbardziej poleca się pościele bawełniane, wygodne w czyszczeniu w pralce automatycznej, trwałe i odporne na uszkodzenia, a zarazem delikatne dla wrażliwej skóry dziecka. Pamiętaj jednak, że istotny jest również materiał wypełnienia pościeli. Dla małych dzieci i alergików zaleca się przede wszystkim wypełnienie z hipoalergicznej włókniny silikonowej. Zajrzyj na stronę https://bajum.pl/, a znajdziesz tam tak wypełnioną pościel, i to w wielu różnych wzorach. Możesz ją prać, nie martwiąc się o odkształcenia i mieć całkowitą pewność bezpieczeństwa malucha, w tym nawet z silną alergią. Silikonowa włóknina jest miękka i elastyczna, a jej struktura nie sprzyja rozwojowi drobnoustrojów, przez co zachowuje ona właściwości hipoalergiczne.

Hipoalergiczne koce niemowlęce z włókien bambusowych

Jednym z całkowicie niezbędnych podpunktów na liście wyprawkowej są kocyki dla niemowląt. Maluchy korzystają z nich nie tylko na czas drzemek, choć i podczas nich często znajdują one swoje zastosowanie. Koc przyda się dziecku również w samochodzie czy na spacerze w wózku, a nawet podczas odwiedzin u rodziny. Niewielki kocyk zapewni im przyjemne otulenie i ciepło w każdych warunkach.

Szukasz kocyka dla małego alergika? Koniecznie zwróć uwagę na materiał jego wykonania. Za najbardziej polecane dla tak małych dzieci z alergią uważa się kocyki z włókien bambusowych, lekkie, miękkie w dotyku, świetnie przepuszczające powietrze, a zarazem hipoalergiczne. Możesz prać je w pralce, dzięki czemu łatwo utrzymasz je w czystości. Kocyk niemowlęcy z włókna bambusowego nie gromadzi kurzu ani roztoczy, co więcej, ma właściwości antybakteryjne, przez co jest idealnym wyborem dla tak małych dzieci.

Mały alergik

Ubranka dziecięce z certyfikowanej bawełny organicznej

Kolejne tekstylia, na które warto zwrócić uwagę przy małym alergiku to dziecięce ubranka. Przy alergii zrezygnuj z odzieży wykonanej z syntetycznych materiałów, które mogą wymagać specjalnego czyszczenia, a zarazem nie zawsze dobrze przepuszczają powietrze, przyczyniając się w ten sposób do nadmiernego pocenia się skóry dziecka. Wybierz zamiast tego ubranka wykonane z materiałów naturalnych takich jak miękkie włókna bambusowe lub organiczna bawełna.

Bawełniane ubranka dziecięce to ogromny wybór różnych fasonów, kolorów i wzorów odpowiednich dla każdego malucha. Bawełna może być często prana, nie tracąc przy tym swoich właściwości ani ładnego wyglądu. Jest to materiał delikatny dla wrażliwej skóry dziecka, który dobrze przepuszcza powietrze i nie uczula.

Łatwe do utrzymania w czystości wkładki do wózka i fotelika

Poza domem dzieci podróżują głównie w samochodowych fotelikach i wózkach. Każdy doświadczony rodzic wie, że utrzymanie ich w czystości przy małym dziecku bywa trudne, a gdy mowa o maluchu z alergią może być to naprawdę istotne. Gromadzące się zanieczyszczenia czy to w foteliku, czy w siedzisku wózka, mogą być miejscem rozwoju drobnoustrojów potencjalnie niebezpiecznych dla małego dziecka. Jak ułatwić sobie utrzymanie fotelika czy wózka w czystości? Najłatwiejszym rozwiązaniem jest wybór miękkiej wkładki szytej z materiału, który możesz szybko i wygodnie wyprać w domowej pralce. Wkładki do wózków i fotelików są wygodne dla dzieci, a zarazem i dla ich opiekunów, którzy nie muszą zdejmować całego obicia przed praniem.

Artykuł promocyjny.

Udostępnij
Picture of Redakcja

Redakcja

Materiał przygotowany przez redakcję serwisu WarsztaTIK.edu.pl

Ostatnie wpisy