Szukaj
Close this search box.
Picture of Redakcja

Redakcja

Interaktywne gry i zabawy dla najmłodszych – do tego możesz wykorzystać magiczny dywan!

Rozwój ruchowy dzieci to niezwykle ważny aspekt ich dorastania. Pozwala im zadbać o odporność i kondycję, uczy ich świadomości własnego ciała i przestrzeni oraz, co niezwykle ważne, podczas aktywności fizycznej maluchy mogą się wyszaleć i wyzbyć drzemiącego w nich wulkanu energii. Coraz częściej jednak wolą wybrać tablet zamiast zabawy na zewnątrz. Czy nowinki technologiczne można połączyć z dbaniem o właściwy rozwój ruchowy? Oczywiście, że tak – a pomoże w tym magiczny dywan, czyli podłoga interaktywna.

Dzieci i technologia – czy zaszliśmy za daleko?

Wielu rodziców niepokoi, że dzieci coraz wcześniej zaczynają sięgać po nowe technologie. Internet kryje w sobie niezbadany wręcz potencjał i niemożliwe do zliczenia ilości contentu: rozrywka wydaje się nieskończona. Nic więc dziwnego, że żądne ciągłej stymulacji i wrażeń maluchy nie mogą oderwać oczu od ekranów tabletów, komórek i telewizorów – ogrom możliwości jest tak nęcący, że wszelkie inne aktywności bledną na jego tle. Duża w tym zasługa twórców internetowych treści dla dzieci, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak łatwo za pomocą kolorów i melodii utrzymać uwagę malucha. Wykorzystują wszystkie manipulacyjne triki, aby utrzymać dzieci przy ekranie jak najdłużej. Niesamowicie ważna jest więc rola rodzica – to my powinniśmy kontrolować to, co robią maluchy w sieci i jak dużo czasu na to poświęcają. Kiedy jesteśmy zajęciami pędem codziennego życia łatwiej po prostu wręczyć smykowi tablet i zająć się swoimi sprawami – nie jest to jednak dobre rozwiązanie.

Jak połączyć nowe technologie z rozwojem ruchowym?

Bycie rodzicem nie jest łatwe, ale decydując się na dziecko musimy nieść na barkach całą związaną z tym odpowiedzialność i znajdować choćby chwilę, aby pokazywać malcom alternatywy na spędzanie wolnego czasu. Rozwój ruchowy i motoryczny jest dla dziecka niesamowicie ważny: będąc aktywne dziecko trenuje nie tylko swoje ciało, ale również umysł. Nowe technologie i narzędzia dydaktyczne pozwalają połączyć angażujący świat technologii z zadbaniem o ruch i aktywność wśród dzieci. Interaktywne gry i zabawy pod płaszczykiem prostych, przyjemnych aplikacji przemycają wiele wartościowych treści oraz wymagają od dziecka wykazania się spostrzegawczością, zręcznością i kreatywnością. Podłoga interaktywna, czyli projektor pozwalający na wyświetlanie na podłodze różnorodnych gier edukacyjnych do doskonałe rozwiązanie zarówno dla przedszkoli i innych placówek edukacyjnych, jak i dla domów prywatnych.

Interaktywne gry dla dzieci w każdym wieku

Na polskim rynku dostępne jest wiele różnych podłóg interaktywnych, na przykład FunFloor czy Funtronic Magiczny Dywan. Cena takiego sprzętu waha się w zależności od wybranego zestawu, jest to jednak z pewnością niezwykle wartościowa inwestycja – różnorodne moduły oferowane przy zakupie podłogi interaktywnej pękają w szwach od angażujących całe ciało malucha gier i zabaw. Począwszy od wirtualnej piłki nożnej czy tenisa, poprzez kolorowe pianino i podziwianie gwiazdozbiorów, aż po gry uczące języków obcych, przyrody bądź nawet… programowania. Placówki edukacyjne to zresztą nie jedyne miejsca, w jakich może przydać się magiczny dywan – przedszkole czy szkoła podstawowa, ale również świetlice i ośrodki kulturowe, przychodnie i kliniki rehabilitacyjne oraz domy prywatne także mogą skorzystać z zamontowania podłogi interaktywnej.

Artykuł sponsorowany.

Udostępnij
Picture of Redakcja

Redakcja

Materiał przygotowany przez redakcję serwisu WarsztaTIK.edu.pl

Ostatnie wpisy