Redakcja

Redakcja

Interaktywne gry i zabawy dla najmłodszych – do tego możesz wykorzystać magiczny dywan!

Rozwój ruchowy dzieci to niezwykle ważny aspekt ich dorastania. Pozwala im zadbać o odporność i kondycję, uczy ich świadomości własnego ciała i przestrzeni oraz, co niezwykle ważne, podczas aktywności fizycznej maluchy mogą się wyszaleć i wyzbyć drzemiącego w nich wulkanu energii. Coraz częściej jednak wolą wybrać tablet zamiast zabawy na zewnątrz. Czy nowinki technologiczne można połączyć z dbaniem o właściwy rozwój ruchowy? Oczywiście, że tak – a pomoże w tym magiczny dywan, czyli podłoga interaktywna.

Dzieci i technologia – czy zaszliśmy za daleko?

Wielu rodziców niepokoi, że dzieci coraz wcześniej zaczynają sięgać po nowe technologie. Internet kryje w sobie niezbadany wręcz potencjał i niemożliwe do zliczenia ilości contentu: rozrywka wydaje się nieskończona. Nic więc dziwnego, że żądne ciągłej stymulacji i wrażeń maluchy nie mogą oderwać oczu od ekranów tabletów, komórek i telewizorów – ogrom możliwości jest tak nęcący, że wszelkie inne aktywności bledną na jego tle. Duża w tym zasługa twórców internetowych treści dla dzieci, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak łatwo za pomocą kolorów i melodii utrzymać uwagę malucha. Wykorzystują wszystkie manipulacyjne triki, aby utrzymać dzieci przy ekranie jak najdłużej. Niesamowicie ważna jest więc rola rodzica – to my powinniśmy kontrolować to, co robią maluchy w sieci i jak dużo czasu na to poświęcają. Kiedy jesteśmy zajęciami pędem codziennego życia łatwiej po prostu wręczyć smykowi tablet i zająć się swoimi sprawami – nie jest to jednak dobre rozwiązanie.

Jak połączyć nowe technologie z rozwojem ruchowym?

Bycie rodzicem nie jest łatwe, ale decydując się na dziecko musimy nieść na barkach całą związaną z tym odpowiedzialność i znajdować choćby chwilę, aby pokazywać malcom alternatywy na spędzanie wolnego czasu. Rozwój ruchowy i motoryczny jest dla dziecka niesamowicie ważny: będąc aktywne dziecko trenuje nie tylko swoje ciało, ale również umysł. Nowe technologie i narzędzia dydaktyczne pozwalają połączyć angażujący świat technologii z zadbaniem o ruch i aktywność wśród dzieci. Interaktywne gry i zabawy pod płaszczykiem prostych, przyjemnych aplikacji przemycają wiele wartościowych treści oraz wymagają od dziecka wykazania się spostrzegawczością, zręcznością i kreatywnością. Podłoga interaktywna, czyli projektor pozwalający na wyświetlanie na podłodze różnorodnych gier edukacyjnych do doskonałe rozwiązanie zarówno dla przedszkoli i innych placówek edukacyjnych, jak i dla domów prywatnych.

Interaktywne gry dla dzieci w każdym wieku

Na polskim rynku dostępne jest wiele różnych podłóg interaktywnych, na przykład FunFloor czy Funtronic Magiczny Dywan. Cena takiego sprzętu waha się w zależności od wybranego zestawu, jest to jednak z pewnością niezwykle wartościowa inwestycja – różnorodne moduły oferowane przy zakupie podłogi interaktywnej pękają w szwach od angażujących całe ciało malucha gier i zabaw. Począwszy od wirtualnej piłki nożnej czy tenisa, poprzez kolorowe pianino i podziwianie gwiazdozbiorów, aż po gry uczące języków obcych, przyrody bądź nawet… programowania. Placówki edukacyjne to zresztą nie jedyne miejsca, w jakich może przydać się magiczny dywan – przedszkole czy szkoła podstawowa, ale również świetlice i ośrodki kulturowe, przychodnie i kliniki rehabilitacyjne oraz domy prywatne także mogą skorzystać z zamontowania podłogi interaktywnej.

Artykuł sponsorowany.

Udostępnij
Redakcja

Redakcja

Materiał przygotowany przez redakcję serwisu WarsztaTIK.edu.pl

Ostatnie wpisy

akwarium dla dziecka

Jak założyć akwarium dla dziecka?

Chyba nie ma dziecka, które nie przechodziły by przez tę fazę… “Mamo, tato, jak chcę jakieś zwierzątko!”. To naturalna kolej